קחו את המבצע שלכם ותדחפו אותו

אם להודות על האמת, מאסתי בדיאלוג עמכם. האם שוב עלינו להתווכח על פירוש המונח טרור? האם בשנית עלי להציג את ההגדרה של האו"ם – "מעשים אלימים הנועדו לעודד אימה בקרב ציבור, קבוצה של אנשים או אינדיבידואלים למטרות פוליטיות?", ולהציג את יעדי המבצע, כפי שהוצגו על ידי נתניהו, בכדי להוכיח לכם כי מדובר בטרור?   הרי עברנו את אותו הדבר עם פצצות הזרחן שלכם ב"עופרת יצוקה", וב"עמוד ענן", ובמלחמת לבנון השנייה, ובכל אחת מן ההזיות המטומטמות והרצחניות שאתם גוררים אותנו אליהן, רק כדי לבכות ביום הזיכרון לאחר מכן על צדקת הדרך, ורק בכדי להיזכר לאחר מכן שאולי זה דווקא לא היה רעיון מוצלח במיוחד.

האם שוב עלי להזכיר לכם על תסביך המשיחיות של נתניהו ושקרנותו הפתולוגית? האם שוב עלי להזכיר לכם כי גם לאחר הפיגוע באילת הוא שיקר ביודעין כאשר טען לאחריות החמאס, וגרר עוד פעולה מיותרת והרוגים?  האם שוב עלי לדבר על "רסיס בישבן" בנט, על "כשאנחנו בנינו מדינה אתם עוד טיפסתם על עצים", על הנחש הרמאי יעלון, על האיומים המדומים של צה"ל?    האם שוב עלי להזכיר לכם כי בו ביום שדיברתם על הזדהות עם הנערים החטופים, רצחתם ילד בן 13? (טרוריסט, כמובן, טרוריסט). האם עלי להזכיר לכם את ירי "כדורי הגומי" שהתבררו ככדורים אמיתיים, מבלי עונש ליורה, מבלי תוצאה לחקירה, במסגרתה הרגתם נער ללא כל סיבה?

והנה, שוב מנסים סייד קשוע ואחמד טיבי להסביר לכם הגיונית, לנסות לייצר סימטריה כלשהי. בלחש, בזהירות, בעדינות. ומה עוד יכולים הללו לעשות במדינת כל גזעניה, במדינת כל ברבריה ובירבוריה, כאשר התותחים רועמים והמוזות תוקעות את לשונן בסוליות הנעליים של הקלגסים?  הרי כבר בעצם הבעת דעתם הם בוגדים, הרי כבר כשאינם עוטפים עצמם בדגלי ישראל בזעקת "מוות לערבים" דינם לסקילה, הרי כבר בעצם היותם ערבים הם מאבדים מאנושיותם. אך אני אינני סייד קשוע ואחמד טיבי, שכן אני הוא בעל זכויות, אזרח מן המניין, נבחר-אל אשר ירד מן השמים אל ארץ ישראל אשר ניתנה לו כחול אשר על שפת הים, יהודי גדול שהיה לעם רב, לעם רברבן, שחצן ועלוב.  על כן אני רשאי להגיד לכם בפה מלא: קחו את המבצע שלכם ותדחפו אותו.  פוטיניהו לא יחזיר את החטופים, ולא ייתן לכם את אוקראינה על מגש של כסף.  את אבחת הטוסטסטורון הנוכחית שלכם תסיימו, כמו תמיד, במפח נפש. ההייטקיסט המבריק שלכם ימשיך לנופף במטבע שלו ולשלוח לכם סרטונים עם חזה נפוח בצירוף קשקושיו האוויליים, ולא יחזיר את החטופים.

צר לי על החטופים, ותקוותי כי יוחזרו להוריהם בשלום.  צר היה לי לראות את צער הוריהם, את חששם, את תקוותיהם: אין אנושי יותר מצערם, אין צודקת יותר תפילתם.

 וצר לי גם על הילד בן ה13 שרצחתם ועל הבתים שהרסתם, ועל החטופים העתידיים שיצרתם. צר היה לי בראותי משפחות לנגד בתיהם ההרוס, בראותי את בכי הילדים ומבטם המיואש, אשר בהם כיליתם את זעמכם.  הטרוריסטים אשר חטפו את הנערים אינם מבני עמי: אני מקווה שיבואו על עונשם.  אך גם הפושעים היושבים בציון אינם מבני עמי – ותקוותי היא כי יבואו על עונשם גם הם.  תקוותי היא כי המורה לבצע פשעי עינויים, המבקש להכריח רופאים לבצע עינויים בבני אדם שנכלאו ללא משפט, גם הוא ישפט על פשעיו בבית דין.

אינני מתכוון לנקוט עמכם טון מפויס – אינני מתכוון להתאחד מאחורי נאמנות מזוייפת: פשע החטיפה איננו מצדיק את פשעיהם של נתניהו ובנט, שביניהם ובין הצלת החטופים אין דבר, מלבד הטפיחה העצמית על שכמיהם על התעללות באוכלוסייה אזרחית.  מה שמבוצע כעת בגדה הוא בגדר פשע מלחמה, אבל כבר אמרנו לכם את זה קודם.  אם אינכם רואים את הדמיון בין רצח ילדים ובין חטיפת הנערים, הרי שאינכם זכאים לזעוק "חמס!" וצערכם אינו אלא מתק שפתיו של העריץ.

ובכל זאת, כל זאת – טיבו להסתיים. טיבו להסתיים תוך כדי סבל ממושך שלכם ושלי, תוך כדי חרמות בינלאומיים, תוך כדי מוות מיותר, תוך כדי משבר כלכלי, הכאה על חטא, טרור, דם ומבצעים מיותרים. כמו "גיבורי" מצדה, תתאבדו על חרבותיכם בכדי להציל את אדמות הטרשים שהיו לחורבנכם, ויהי כך. ייתכן שלעולם אין למדים מן ההיסטוריה, ולעולם ההיסטוריה חוזרת. חוזרת – ומחזירה.  מקומה של ממשלת העיוועים הזו מובטח בין פחי האשפה שלה. לפחות נחמה פורתא אחת תישאר לנו, שאף כי התייראנו בגופנו, ואת נפשנו לא השלכנו מנגד, ואת קולנו השמענו ברפיון –  מעולם לא אמרנו לה "כן".

3 תגובות

  1. דוקא הפעם אני מסכים איתך כמעט במאה אחוז. לא יודע אם "טרור" זט המילה, אבל מבצע זה בטח לא. הניסיון להשיב בזמנו את נחשון וקסמן היה מבצע, אמנם מבצע כושל אבל מבצע – עם מודיעין, ומטרות, ואימונים, ומשימה מוגדרת, ועם סיכונים. כאן, כמעט מהרגע הראשון פנו באופן ציני לחלוטין "לנצל את ההזדמנות ולפרק את התשתיות של החמאס". כלומר, זין על החטופים, בואו נשתגע. וככה נתנו לפיל המטומטם להתרוצץ ולשבור ולפגוע, בלי טעם ובלי מטרה. ההרוג הפלסטיני – עניין סטטיסטי, כשמכניסים כוח גדול בלי סיבה בסוף מישהו ימות, ואני מקווה שהוא האחרון. אז חיילי צה"ל הם לא טרוריסטים, אבל צה"ל כמנגנון מופעל בצורה מטומטמת ומסואבת. ואם במקום לעבוד עם שכל שולחים סד"כ של חטיבות להפוך פאקינג אבנים, אולי באמת הגיע הזמן לקיצוץ משמעותי בכוח האדם היקר. https://www.youtube.com/watch?v=vZ8WX135nXs

    אהבתי

כתיבת תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: