הדם הוא על ידיה של הממשלה

לא היו אלו ידיו של האיש והרסיס בישבנו, נפתלי בנט, שניקבו את הצמיגים באבו-גוש וריססו את כתובות מגן דוד-צלב-הקרס על הקיר.   וודאי שלא היו אלו ידיו של בנימין "ננכה את הערבים ממדד האי-שוויון" נתניהו. ובטח שלא היו אלו ידיו של יאיר "זועביז" לפיד.  שכן הללו אינם "מחסלים", אינם "מרססים כתובות", אינם "מכים נשים ברעלה ברחובות", אינם צועקים "מוות לערבים" ו"מוחמד מת".  אנשים בחליפות לא מטנפים את ידיהם בזוהמת גלגלי המכונית, אינם קונים תרסיס גרפיטי בחנות ואינם מסתובבים בחברת העבריינים בירושלים.  יאסר ערפאת גם הוא לא היה מעורב בפיגועים בתחילת המילניום, וטוני סופרנו לא גנב מכוניות.

אין זה אלא האספסוף הזה, אותם בורים נבערים, שחוזרים פעם אחר פעם למעשי הנבלה האלו. האספסוף הזה, אותו יתוש עוקצני לא נעים, שעושה זאת על דעת עצמו. הרי נתניהו "ננכה את הערבים", נפתלי "רסיס בישבן" ויאיר "זועביז" הם אנשים מתורבתים, פוליטיקאים נכבדים, יוצאי צבא, גדולי האומה.

ואין ספק שזעזועם כן ואמיתי, שאם לא כן, לא היו נוקטים את אותן פעולות נחרצות שנקטן לאורך השנים הללו למיגור התופעות הללו והגזענות כנגד הערבים. אם לא כן, הרי לא היו מכניסים את המאבק נגד הגזענות לראש סדר יומם, לא היו הופכים אותו לחלק מרכזי במערכת החינוך, לא היו נוקטים את האפליה המתקנת בשירות הציבורי לטובת הערבים, לא היו תומכים ביוזמות מקומיות לקירוב ולשלום, לא היו דופקים על שולחנו של מפכ"ל המשטרה בתביעה לעצור את הכנופיות, ולא היו מגדירים את חוליות הביצוע הללו כ"ארגוני טרור".  אם לא כן, נתניהו לא היה אומר שהערבים גם הם ישראלים, נפתלי בנט לא היה מושיט ידו לשלום אל הפלשתינים, ויאיר לפיד לא היה מזמין את אחמד טיבי לשבת עמו בממשלה.

רגע אחד, אני סבור כי התבלבלתי. בעצם מדובר באותה ממשלה שפסלה את הכנסת התכנית נגד הגזענות לתכנית הלימודים בטענה כי אסור להתערב בחינוך דרך חקיקה. בעצם מדובר באותה ממשלה שחיזקה את אפליית הערבים בשירות הציבורי כאפליה לגיטימית. בעצם מדובר באותה ממשלה שמנעה את הגדרת הכנופיות הללו כארגוני טרור. בעצם מדובר באותו ראש ממשלה שהגיע לישיבת מרכז הרב בירושלים, היכן שמחונכים וגדלים יוצאי הכנופיות הללו, וקרא להם "סיירת של תורה". בעצם מדובר באותו יאיר לפיד שאמר שלא ישב בממשלה עם ה"זועביז", כינוי שהשתמש בו לכנות את הערבים, מאחר וחנין זועבי פירושה ערבים, מאחר וחנין זועבי ערבייה.  בעצם מדובר באותו נפתלי בנט שטען כלפי אחמד טיבי כי הערבים ירדו מן העצים אך לפני שנים ספורות.  סלחו לי על טעותי זו.

הדם הוא על ידי הממשלה הזו, והממשלה הזו אחראית לביצוע המעשים באבו-גוש. הממשלה הזו אחראית לניקוב הצמיגים בבית חנינא. הממשלה הזו אחראית למערכת החינוך אשר לוקחת תלמידים לראות כיצד סוגרים רחוב בחברון ומאיימים על התושבים שם באמצעות הצבא, היכן שצלבי-קרס-דוד מרוססים על כל הקירות, ולהתגאות בכך. הממשלה הזו אשר מקדישה את כל הצעות חוקיה, את כל ישיבות הממשלה שלה, ואת כל הנאומים של שריה לשנאת האחר ולנאומי הסתה.  הממשלה הזו אחראית להתקפתו של עובד ערבי במסעדה בתל אביב, להתקפתו של חסן אוסרוף על ידי 15 איש בטיילת, הממשלה אחראית להתקפת הערבייה בירושלים, הממשלה אחראית ללינץ' בג'מיל ג'ולני בכיכר החתולות, הממשלה אחראית ללינץ' בכיכר ציון, הממשלה אחראית לפוגרום בקניון מלחה של 300 אוהדי בית"ר ירושלים, להצתת כלי הרכב בואדי ערה, ולרבני הערים שאסרו להשכיר דירות לערבים.  הממשלה הזו אחראית ל63 תקיפות של ערבים על ידי יהודים מתחילת השנה.

ודאי, הכל קוראים לתפוס את העבריינים. הכל פולטים מילה רפה נגד חיילת שמפרסמת דבר מה בפייסבוק, נגד רב שנתפס בקלקלתו, נגד ילדים בני 16 שמרססים כתובות על קירות. כי הילדים בני ה16, הם אויב המדינה. הם המציאו את רעיונות "תג מחיר" כך סתם, מבלי שום מידע קודם. הם הקצוות המזעריים של החברה הישראלית, משוגעים שאין להם קשר אליה, אוסף של ארחי-פרחי לא מחונך.  לא גדעון סער עם הפנים המחייכות והמשקפיים שאוהב את פורטיס, לא נפתלי בנט איש ההיי-טק, לא בנימין נתניהו איש הסיירת. לו רק פעם אחת נשים את ידינו על אותה קבוצת נערים בני 16 פסיכוטית, לו רק פעם אחת נתפוס אותם וזהו, הרי ייפסקו גילויי הגזענות.  מדובר באותה חבורה, אותה חבורה במשך עשר השנים האחרונות, שממשיכה ומממררת את חייו של הציבור הישראלי וחייה של הממשלה ההומנית ואוהבת האדם.

ואנחנו מנסים, הו, כמה שאנחנו מנסים, לתפוס את אותם נבלים, ורק האלוהים שבשמיים לא מסייע בעדנו, אוהבי אדם שכמונו, לעצור בעדם.

הדם הוא לא על ידי "לה-פמיליה",  הוא לא על ידי בני 16 ירושלמים, הוא לא על ידי עבריינים צעירים ממשפחות הרוסות, הוא לא על ידי כותבי הסטטוסים הגזעניים העילגים בפייסבוק. הדם הוא על ידי בנימין "בניכוי הערבים" נתניהו, הוא על ידי "רסיס בתחת" בנט, הוא על ידי "זועביז" לפיד, הוא על ידי "סיורי מורשת" סער.  הם, הנותנים את הגינוי הרפה הפומבי ואת האהדה הסמויה שבשתיקה. הם אלו המגנים את חשיפת הגזענות הזו בפומבי, ובד בבד מחנכים לה, מטיפים לה אידאולוגית ומקדמים אותה במחשכים. הם המשלחים של פיגועי הטרור האלו, הם האחראים, בפה ובלב, למעשים באבו גוש.  כך הם זכו למעמדם בציבור, כך הם מקבלים את אהדתם, כך הם מקבלים את הצבעתם. ההסתה, האנטישמיות, האלימות, הרדיפה – הם הכלים בידיהם על מנת שהציבור יסלח להם על עוולותיהם כלפיו.   הג'ל של יאיר לפיד בטלוויזיה, הנאומים של נתניהו באו"ם ובתקשורת, הזחיחות המכוערת של בנט – שם תמצאו את הלינץ' הבא, שם תמצאו את הפוגרום.

והדם הוא על ידינו, שנותנים להם להתחמק, שמדברים על "הגזענות ברחוב" כפי שאנו מדברים על מזג האוויר, שמדברים על טוהר הגזע היהודי ועל העם היהודי, שמדברים על קדושתו של צה"ל, שמדברים על "האיום הדמוגרפי", כאילו אין מדובר בבני אדם, אלא במפלצות מתרבות. על ידינו – בתקשורת הצבועה, במאמרי ההסתה ובקריאה ל"מבצעים איכותיים" של רוני דניאל, בשיחות על ה"מדינה היהודית", באפליה היום-יומית במקומות העבודה, בדיור, בתחבורה. ב"נדפוק חומוס באבו-גוש", כי הערבים יודעים להכין חומוס, ב"אחלה" וב"סבבה" וב"תעשה לי קפה שחור אסלי".   הצמיגים המחוררים, המכוניות השרופות, פצועי הלינצ'ים בבתי החולים, כתובות "תג המחיר", הם לא פניהם של העבריינים, הם פניך – ממשלת ישראל, והם פניו של הציבור הישראלי.

תגובה אחת

כתיבת תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: