מכתב פתוח לתושבי הדרום

הפוסט הזה לא מתכוון להיות פוליטיקלי קורקט עוד. סביר להניח שהוא ירגיז הרבה אנשים. אני מתעקש לכתוב אותו עכשיו, בזמן הירי, בזמן שבקריית מלאכי נהרגים אנשים ובדרום מתחבאים במקלטים ואין לימודים.   לא חודשיים אחרי זה כאשר זה נוח, לא בדיעבד כאשר קל לדבר. עכשיו, כאשר אתם שוב חושבים שצריך להכניס להם, וששוב אתם חושבים שצריך להתאחד, ושוב אתם מוכיחים לעצמכם עד כמה אין פתרון ומפטירים  – הנה, תמיד הם ממשיכים לרצות להרוג אותנו.

בואו נסיר את הכפפות: אני מאשים את בנימין נתניהו בשיגור הרקטות לדרום. בנימין נתניהו אחראי לשלושה הרוגים עד כה בקריית מלאכי, לנפגעי ההלם, לנזק הכלכלי שייגרם למשק, לכך שילדי הדרום שוב לא ילכו לבתי הספר ולנזק החינוכי שימשיך להיגרם להם.

בנימין נתניהו היה אחראי לכך גם בשנה שעברה באוגוסט, באוקטובר, ובשנה האחרונה במרץ. כתבתי על כך כאן ב2011 וכאן ב2012.  בנימין נתניהו ואהוד ברק היו אחראים גם לשקר ולקונספירציה בדרום לאחר הפיגוע באילת, כאשר התחילו באופן שקרי מתקפה בעזה, למרות שהפיגוע יצא ממצרים, שקר שבו הודתה מערכת הביטחון לאחר מכן וקבעה כך בתחקיר צה"לי (הו, לא, אל תנסו אפילו להתווכח על זה שוב, קראו את העובדות).

כמעט בכל ימי שנת הלימודים האחרונה לא למדו בדרום תלמידים שגם כך סיכוייהם להצליח קטנים, וששר החינוך הנבל של בנימין נתניהו, גדעון סער, דואג לכך שיהיו אף יותר קטנים, כאשר הוא מתגמל בתי ספר על סמך שיעור המשתמטים מהם (אהה, כן, כמובן, פוגע בבתי ספר מצפון תל אביב. אלא שלא – מאחר ובתי ספר במדרג סוציו-אקונומי נמוך יותר (בדרום למשל) הם בעלי שירות גבוה יותר של לא מתגייסים, לעומת 95% בבתי ספר במרכז וצפון תל אביב) וכך לוקח עוד תקציבים מבתי הספר בדרום.

כמעט בכל השנה האחרונה, הפסידו אלפים את מקומות עבודותיהם, והפסידו משכורות כאשר נמנע מהם להגיע לעבודה. מדובר כמובן באלפים שגם כך האבטלה אצלם גבוהה בהרבה, יש פחות מקומות עבודה, והשכר הממוצע בהם כמובן נמוך משמעותית. מדובר באלפים שגם כך אין להם את ביטוחי הבריאות היקרים, לבתים שלהם אין ערך והתשתיות שלהם גרועות.  ועוד, מדובר באלפים שהממשלה להם אמרה להם להפסיק להתלונן ולנסות לגור במרכז, כי לכו לגור בפריפריה, שם זול.

כמובן, מדובר בהטפה ממי שלא אכפת לו, ממי שגר בתל אביב. נתניהו, לעומת זאת, גר בשדרות, באופקים ובאשדוד בבית צנוע. הוא איננו משקיף מביתו מקיסריה, הוא שולח את עצמו להילחם בעזה, ומשכורתו החודשית, שלא לדבר על הונו הפרטי, זהים לאלו של תושבי הדרום.

אני יכול להסביר לכם שוב, כפי שהסברתי בשנה שעברה ולפני שנתיים, מדוע נתניהו אחראי לטילים האלו. מדוע חיסול ג'עברי הוא ניסיון ציני, אופורטוניסטי מאין כמותו ומחושב להסיט שוב את נושא הבחירות הקרובות.  זה יהיה משחק מעניין: אתם תגידו שלא הייתה ברירה מאחר והיה ירי של טילים (החמאס התחיל), אני אראה לכם נתונים על כך שלאורך כל השנה האחרונה נורו יותר טילים מאשר כעת ולא נעשה דבר, וכמו כן החמאס חתם על הסכמת אש בבוקר לפני החיסול, אתם תטענו שנורו עוד 5 רקטות, אני אראה לכם שהן נורו ממצרים, וכמו כן שהחיסול תוכנן כבר לפני כן, ובסופו של דבר אתם תחזרו ותאשימו אותי בכך שלא אכפת לי בזמן מלחמה ותמשיכו להיות משוכנעים. כל זה נחמד מאוד ברמה האינטלקטואלית, ובינתיים, זה ארבע שנים שעדיין נורות עליכם רקטות בכל שנה, זה ארבע שנים שאתם יותר עניים בהן, שילדיכם לא לומדים דבר, ושיש לכם ראש ממשלה שעושה שלום בטוח.

אתם יודעים מה? לא רוצה לעשות את זה, נמאס לי. נמאס לי לשמוע על הבעיות שלכם ולשאול את עצמי האם יש לי זכות בכלל, נמאס לי לראות פוליטיקאים טפשים מגיעים לזירת האירוע בשביל להצטלם ולחזור על מנטרות, נמאס לי מרון-בן-ישי למיניהם שממשיכים לדבר על המכות שחטף החמאס.   אתם נדמים לי לאשה מוכה, שחברותיה מנגבות לה את הדמעות והחבולות בכל פעם ואומרות לה לא נורא, רגע לפני שהיא חוזרת לבעלה. אז הנה לכם רעיון: תזרקי אותו. תזרקו אותם לאלף עזאזל, תזרקו עליהם אבנים, עגבניות. תגידו להם: תעיפו את הרטוריקה והפרצוף המלוכלך שלכם מכאן.

נתניהו היה ראש הממשלה שלכם ארבע שנים. הייתה לו קואליציה שלא הייתה לאף אחד מעולם. לא לקרן החדשה לישראל, לא למפגיני בלעין, לא לערבים ולא לחרדים. הוא שיחק בתקציבים כמה שרצה, מינה לתפקידים את מי שרצה, דיבר באו"ם על מה שרצה, והשתין עליכם מהמקפצה.  להיכנס בהם? בבקשה, אף אחד לא מנע ממנו שום דבר. הכנס, החרב, בזוז, רצח, חסל, מה שאתה רוצה. מי מנע זאת ממנו? אני? אחמד טיבי? יוסי שריד?  האם היה ניסיון כלשהו לפתור בכלל את הבעיה שלכם? (כן, כן, הייתה את כיפת ברזל, שלא מומנה על ידי ישראל, שלא נפרשה בישובים, מאחר ושוב – היא נועדה להגן על חיילי צה"ל).

ירי הרקטות על ישובי הדרום אינו הוריקן, אינו אסון משמים, אינו שרפה שסופר-טנקר שקרי לא יפתור. הוא נעשה על ידי אנשים שיש להם מטרות, שיש להם אינטרסים, בדיוק כמו שכאן ישנם כאלו. יש אצלכם מעין אמונה רווחת, כאילו ראש הממשלה שלכם איננו ציניקן חסר תקנה, איננו בעל הון שאזרחי הדרום מעניינים אותו כקליפת השום, איננו מי שמעסיק אדם ששלושה עובדים אחרים התלוננו עליו שהוא מטריד סדרתי. כמו האישה המוכה, אתם מניחים שעמוק בפנים, הוא אדם אחראי שאכפת לו מגורלכם, שעל אף מגרעותיו חשוב לו הביטחון שלכם מאיזה נצחון בבחירות או כסף משלדון אדלסון. יש לי מבזק חדשות בשבילכם: הוא לא.  אין לו תכנית. אין לו מטרה כזו.  אתם אירוע חדשותי שיתפוס את מערכת הבחירות, ולאחריהן ימשיכו ארבע שנים של אותו משחק בדיוק, של שקט יחסי וחיסול לפני הבחירות הבאות, או בזמן שתהיה מחאה חברתית.

אה, דווקא יש לו תכנית? מה התכנית? איפה היא מופיעה? יש פרוטוקולים של התכנית הזו? יש תכנית לעצירת הירי תוך שנה או שנתיים? אך אל דאגה, גם עוד שנה או שנתיים האחראים יבואו על עונשם, אם זה מעודד אתכם.

אני לא אומר לכם להצביע יחימוביץ', אני לא אומר לכם להצביע מר"ץ או חד"ש או יאיר לפיד, כי למען האמת, זה צריך לעניין אתכם כקליפת השום. אני אומר לכם להעיף את הנבל הזה לכל הרוחות, ולתבוע מכל נבל אחר שיגיע, שאם לא יפתור לכם את בעיית הירי הזו תוך שנתיים, תערפו לו את הראש.

לי יש תכנית. אני לא מתמודד לראשות הממשלה, אבל יש לי תכנית: הסדר קבע עם אבו מאזן תוך חצי שנה עד שנה, שיתוף פעולה עם הרשות בגדה ועם מצרים לשמירת השקט וערבויות בינלאומיות, ועידוד הניתוק בין פלגי החמאס בעזה לבין חמאס של משעל (שגם כך התרחש) לבין סוריה. הנהגת החמאס בעזה היא פרגמטית יותר ותאלץ לקבל את ההסכם בסופו של דבר, ואם לא, ניתן יהיה לנהוג במדינה שתקום כבכל מדינה תוקפת, בניגוד ליחסי הכובש נכבש אשר מתקיימים כיום. שלטונו של אסד בסוריה יגיע לקיצו בסופו של דבר, ומחליפיו יהיו עסוקים בענייני פנים.

הבעיה היחידה בתכנית הזו היא שהיא תדרוש מכם להיות פרגמטיים, היא תדרוש להפסיק לדקלם קלישאות על שנאת היהודים הנצחית, על היטלר ועל שואה, היא תדרוש מכם להפסיק לחשוב כמו עכברים מפוחדים שהעכברוש הראשי מנופף מולם בציורים של פצצה. היא תדרוש מכם לוותר על החזון המשיחי המופלא של ארץ ישראל שאיזה אלוהים דמיוני הבטיח פעם או לא הבטיח למישהו. במילים אחרות: היא תדרוש מכם לעשות את כל מה שכנופיית הפשע הנוכחית איננה עושה, ולהתחיל לחשוב על עצמכם.  לי אין יותר מה להגיד לכם, מקווה שלכם יש.

5 תגובות

כתיבת תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: