המשך הCoup d'état: הקמת המשטרה החשאית של יש"ע

במבט ראשון, נראית לקורא התמים הצעתו של שר המשפטים, יעקב נאמן היום מוזרה למדי: נאמן מציע להרחיב את סמכות המדינה לקבלת מידע מחברות הטלפון והתקשורת, השמורה היום למשטרה, למח"ש, לרשות לניירות ערך ולרשות המיסים, לטובת רשות העתיקות, רשות הטבע והגנים ולמלמ"ב (הממונה על הביטחון במערכת הביטחון, שהוא למעשה הגוף החזק, החשאי והמסוכן ביותר בישראל).

מה עניין רשות העתיקות או רשות הטבע והגנים וקבלת מידע חסוי על שיחות טלפון, תכתובות אי-מייל וגו'? כלומר, לסמכות כזו בידי המשטרה יש היגיון מסויים, כל עוד היא מוגבלת: אחרי הכל, למטרת פענוח תיקים צריך לבצע הגם האזנות מפעם לפעם. אך למי בדיוק מתכוונת להאזין רשות העתיקות? האם ישנה רשת גנבי עתיקות מומחים בישראל בנוסח הג'וב האיטלקי שלא ידענו עליה? או שאולי תכנית איראנית זדונית להפציץ את הכותל? ורשות הטבע והגנים? האם כנופיית פירומנים מסתוריים מתכננת לשרוף את יער בן שמן? ואולי סתם, כך בשרירותיות, החליט נאמן לחמוד לצון, ברגע של שטות? אז מה עניין שמיטה להר סיני?

או, זהו בדיוק, עניין ועניין לה. הקורא השקדן ייזכר אולי ביוזמת חקיקה של אחד, ישראל חסון (חבר מפלגת קדי.. אה, סליחה, הליכוד) מן השנה שעברה, אשר ביקשה לבצע תיקון לחוק רשות הטבע והגנים כדלהלן: "תאגידים שעם מטרותיהם נמנות הנצחת ערכים ומקומות בעלי חשיבות היסטורית, ארכיאולוגית, אדריכלית, טבעית או נופית – יוכלו ליטול אחריות על הניהול של גנים לאומיים, אתרים לאומיים ואתרי הנצחה."

באופן מפתיע, בין "התאגידים" העונים על הקריטריונים הללו לא נמצאת "הקרן החדשה",לעומת זאת, ישנו, למשל, "תאגיד", או יותר נכון, "עמותה",  אשר עונה עליהן טוב מאוד לדידה של הממשלה: עמותת אלע"ד. לידי העמותה הזו נמסר אתר המורשת "עיר-דוד", אשר ממשיך להיבנות, רצה הגורל, על חשבון שכונת סילוואן הנמצאת במזרח ירושלים.  על מעלליה של אלע"ד בסילוואן פירט בהרחבה עידן לנדו. רצה הגורל פעם נוספת, ואותה עמותת אלע"ד קשורה לאיש ההתנחלות והימין דוד בארי, ורצה עוד המקרה, וכספי התרומות שלה חסויים למדי גם בפני רשם העמותות. בשום אופן, כמובן, אין העמותה הזו קשורה לגורמים ביש"ע, בדיוק כפי ש"אם תרצו" היא עמותת מרכז ציונית ואיננה קשורה לתאים הכתומים. הללו הם כמובן צירופי מקרים אקראיים ואינם מצביעים על קשר ברור.

ובכן, המעגל מתחיל להיות ברור: את רשות הטבע והגנים מוסרים לאלע"ד ולעמותות נוספות בסגנון, תוך כדי מצג השווא של "הפרטתה".  הללו מפתחות את "המורשת הלאומית" בירושלים הבנויה, בסילוואן (סליחה, עיר דוד) לדוגמה. למרבה הצער, קבוצות קיצוניות כמו "עיר עמים" או תושבי השכונה מנסות להפריע לעבודה הזו תוך כדי תיעוד ועתירות לבג"ץ. מה עושים, אם כן? פשוט מאוד: עוקבים אחרי הפעילים הללו באמצעות מידע שנלקח מחברות הטלפוניה והתקשורת (למטרות אכיפה כמובן, ורק באמצעות גורם בעל "מבט רוחבי" במשטרה, כמובן, שתמסור את המידע הזה רק בכדי לתפוס את מתכנני השריפה ביער בן שמן), מאיימים עליהם ומפחידים אותם. אך זה כמובן תסריט קיצוני ופרנואידי. דברים כאלו לא מתרחשים בישראל, וגם אם כן רק במעין יוזמות פרטיות מוזרות שמפכ"ל המשטרה לא יודע עליהן.

מה קשורה רשות העתיקות לסיפור, אם כך? תשאלו. או, יפה. מסתבר שראשות העתיקות עובדת למעשה בשיתוף פעולה הדוק למדי עם עמותת אלע"ד, כפי שנחשף בכתבה הזו.  המסמך הזה, למשל, מרמז על שיתוף הפעולה בין משרדי הממשלה ורשות העתיקות לאתרי מורשת לאומית, אשר "עיר דוד" הוא רק דוגמה לאחד מהם.  הד"וח של עיר עמים, "עסקה אפלה בסילוואן", מצביע על הקשר הקיים בין עובדים ברשות העתיקות לבין אלע"ד, בסעיף 2.4.3.

עוד סיפור מוזר הנוגע לרשות העתיקות, הוא השנאה היוקדת והקמפיין שניהל העיתון "ישראל היום" כנגד מנכ"ל הרשות, יהושע דורפמן. העיתון הקדיש מספר כתבות גדולות: (כאן, וכאן) המוקדשות לדורפמן ושוטנות אותו באופן בוטה למדי, בעיקר על רקע סכסוך מגילה כלשהו עם פרופ' חנן אשל (ז"ל), איש התנחלות לשעבר. קשה למצוא סיבה מובהקת לשנאת ישראל היום למנכ"ל, אך נדמה כי העיתון מקדיש חשיבות רבה לנעשה ברשות העתיקות.

לנגד עינינו, התרחש הלכה למעשה  Coup d'état. תוך זמן קצר מאוד ומתחת לרדאר, מעבר להצעות החוק הריקניות וחסרות התוכן, ביצעו אנשי יש"ע בשיתופם של משרדי הממשלה מהפך מוחלט, הכניסו את אנשי שלומם לכל גוף מדיני, רוקנו מתוכן את הגופים עליהם לא הצליחו להשתלט, והריצו קמפיינים נגד ההתנגדות הקלה ביותר.  במשרד החינוך – באמצעות מנכ"ל המשרד, צבי צמרת, ובסיועו של השר גדעון סער, שונו תכני החינוך לחלוטין, ספרי האזרחות הוחלפו, ועליהום מתוזמר הוכן כנגד מי שמסכן את ההפיכה הזו.

רשות העתיקות ורשות הטבע והגנים יהפכו במהרה, אם לא הפכו כבר לחלוטין, לזרוע ישירה של אנשי יש"ע. לראשות מנהל המקרקעין, האחראי על הקצאת האדמות לחכירה, מונה בנצי ליברמן , יו"ר מועצת יש"ע לשעבר. זאת עוד – לאחר חקיקת הווד"לים, קל הרבה יותר יהיה למנהל למסור מכרזים לידי ידיים פרטיות, כאשר קל לנחש להיכן יתועדפו המכרזים הללו.

נוסף לכך, דיכוי ההפגנות החברתיות והפעלת האיומים המשטרתיים כנגדן איננו מקרי: גם אל תוך המשטרה מוכנסים עוד ועוד גורמים בשירות הממשלה ותומכיה מן הימין בהתנחלויות, יחד עם נצגיהם בצבא (ולא בכדי נראתה ההתגייסות הכללית לטובת סא"ל אייזנר).

ההפיכה הזו הושלמה כמעט לחלוטין ברמת הביצוע הניהולי, במקביל לשליטה הפוליטית המוחלטת. חשוב לשים לב כי זוהי הפיכה אשר מתנהלת בשקט באמצעות אנשי צללים כנאמן. כאשר מדובר על אובדן השליטה של נתניהו במרכז הליכוד לטובת גורמים קיצוניים, ההפך הוא הנכון. דנון, מירי רגב ושות' אינם אלא ליצנים, עשבים שוטים במשחק המתוחכם של ההפיכה הזו, אשר נועדו לתפוס את תשומת הלב הציבורית בעוד אנשי המעשה פועלים בשטח. למעשה, הוקמה כאן מדינה חדשה, מדינת פריבלגיות המנוהלת על ידי מיעוט כוחני, יעיל ומאורגן להפליא.

4 תגובות

 1. פוסט מצוין! כל הכבוד על איסוף הנתונים.
  אני רוצה להוסיף שבארץ קל מאוד לצוטט באופן חוקי לאנשים. בתי משפט מאשרים כמעט את כל הבקשות, ופונים אליהם רק עבור ציטוט לאזרחים. לנתינים הפלשתינים השב"כ יכול לצוטט ללא אישור בית משפט (ייתכן שהוא צריך בית משפט צבאי, אבל זה לתת לחתול לשמור על השמנת). כך שאם צריך להרחיב את החוק כדי לאפשר לעמותת אלע"ד לצוטט למי שהיא רוצה, אז כנראה שמתכננים לצוטט לאנשים שאפילו בית המשפט בארץ עם הרקורד שלו לא היה מאפשר. זה צריך להדליק חתיכת נורה אדומה.

  אהבתי

  1. בקריאה ובמחשבה נוספות, עמותת אלע"ד עדיין תצטרך את אישור בית המשפט גם אם יעבור החוק. יש לקוות שבמצב זה, בתי המשפט יפעילו יותר ריסון ויחדלו ממנהגם להיות חותמת גומי.

   אהבתי

  2. תודה, יניב. לטעמי, כמו במקרה של המשטרה, אישור בית המשפט לציטוטים הוא קל מאוד להשגה: רק צריך שופט או שופטת שמשתף פעולה (כמו, נניח, עינת רון במשפטים שהשב"כ צריך לנצח) וזה הכל, ותאמין לי, לא חסרים כאלו.

   אהבתי

 2. תודה על המידע החשוב.
  רק הערה קטנה: ציתות, בתי"ו, היא הדרך לאיות המילה שפירושה להאזין לאנשים בלא ידיעתם.
  ציטוט בטי"ת פירושה הבאת דברים בשם אומרם.

  אהבתי

כתיבת תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s