נתניהו בעד הקהילה הלהטב"ית – חלק שני

בפוסט קודם, שאלתי מדוע לא עולה בכנסת הצעה להתרת נישואים אזרחיים בישראל, אשר בין השאר תסדיר את זכותם של הומוסקסואלים ולסביות להינשא במדינתם. זאת בעקבות נאומו של נתניהו באו"ם ובאיפא"ק, אשר הצביע על מדינת ישראל כאי של שפיות אשר שומר על זכויות הקהילה הגאה, אשר נרדפת במדינות האיסלאם. בנאום זה חשף נתניהו את גישתו הליברלית, אשר בהתאם להכרזתו של הנשיא אובמה תומכת בקידום זכויות הקהילה.

לא היה ספק בידי, אם כן, כי הצעה כזו תיתמך על ידי הקואליציה של נתניהו. מערך ההסברה של ישראל, בשיתוף ארגון Stand with us ושגריר ישראל בארה"ב, מייקל אורן, התבסס במידה רבה על נושא זכויות הקהילה הלהטב"ית בישראל, כך שנדמה כי מדובר בחלק מן האג'נדה של ממשלת נתניהו.

למרבה ההפתעה, בדיוק אותה קואליציה דחתה היום בדיוק את ההצעה הזו בכנסת, שהוצגה על ידי ניצן הורוביץ ממרץ,  בנימוק הבא: "אנו מחפשים דרך לאחדות העם ולא לפרוד בעם ולשנאת חינם" (כך לפי שר המשפטים, יעקב נאמן).

כלומר, נדמה כי קואליציית נתניהו הליברלית סבורה דווקא כי נישואים הומוסקסואליים הם דבר המייצר פירוד בעם ושנאת חינם.

כנראה שנפלה כאן טעות מסוימת. לא ייתכן שראש הממשלה נתניהו, אשר מקדם את זכויות ההומוסקסואלים בכל מאודו וטורח להזכיר זאת בכל נאום, יסמוך את ידיו על אמרה כזו, נאמן וודאי התבלבל. אין לי כל ספק כי כאשר ישמע על הטעות הקואליציונית הזו, יזדרז נתניהו להתנער מדבריו של נאמן, ולקדם את הצעת החוק. רצה המקרה ונתניהו נעלם מן המליאה היום, וודאי היו לו סידורים אחרים.

כדאי, לכן, לשאול את נתניהו ישירות מה הוא חושב על נישואי הומסקסואלים. הוא, הרי, ללא ספק, יצהיר כי גם הוא תומך בנישואים כאלו כמו הנשיא אובמה. אולי כדאי אף לשאול זאת כאשר כמה כתבים זרים נמצאים בסביבה, ואולי כדאי שזה יהיה באנגלית. כדאי גם אולי לשאול את דעתו של ארגון Stand With Us בעניין, ואת שגריר ישראל בארה"ב מייקל אורן. בסך הכל מדובר כאן באי הבנה גדולה.

הנה דוגמה לשאלה שניתן לשאול את נתניהו על קיר הפייסבוק שלו:

Mr Netanyahu:

In your previous public speeches in the UN and in AIPAC convention, You have publicly advocated gay rights in Israel, and had claimed that in opposed to countries such as Iran, in Israel the gay community receives full rights. Why, then, has your goverment renounced today a proposal that will allow gay marriage in Israel?

What do you personally think about gay marrige?

4 תגובות

כתיבת תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s