אלי ישי: פרסונה נון גרטה במדינה שלי

פטור אותי, מעונשך, אלי ישי. כל כולך עלוב נפש, בור ונבער, אנאלפבית בהמי. מי שמך לקבוע מי רצוי במדינתנו, מי שמך למנוע מחומסקי להיכנס לישראל, מה לנו ולך, שאפילו לכבות אש אינך יודע. אתה מעז לדבר על אנטישמיות? אתה מעז לדבר על גזענות? אתה שמדבר על מחלות מאפריקה, אתה שקורא להומוסקסואליות מחלה?  אתה שמעז להתיימר לייצג את תרבות המזרח, ולא קראת מעודך שורה אחת של רוני סומק או של סמי מיכאל?

מי אתה בכלל, אלי ישי? איזו מדינה עלובה, נבערת ומכוערת ממנה אדם כמוך להיות אחראי על מדיניות הפנים שלה? אתה עלבון לאינטיליגנציה, עלבון לאנושות, עלבון לאזרחות ועלבון לפרלמנט הישראלי. מי אתה שתקבע מי יהיה כאן אורח רצוי, מי יזכה כאן לאזרחות? בכל שנות "פעילותך" הפרלמנטרית, למי הועלת? את מצבו של מי שיפרת?  האם דאגת לדיור ציבורי? האם דאגת לקידום ציבורים מדוכאים בישראל? או שמא ליקקת את דרכך מעלה, ותחבת את לשונך המתועבת אל אחוריהם של פוליטיקאים אחרים?

אתה, אלי ישי, פרסונה נון גרטה. לא מכיוון שאתה דתי, לא מכיוון שאתה מזרחי ולא מכיוון שאתה מש"ס. עשרות, מאות ואלפי מזרחים, מן "הקשת המזרחית" או בתרבות, בספרות ובפוליטיקה יצרו כאן, בנו כאן, שיתפו כאן. אנשי דת מופלאים כמו מיכאל מלכיאור, פעלו עשרות מונים על פניך, וחלק מחברי מפלגתך אפילו דואגים לשרת את ציבור הבוחרים שלהם.

אך אתה, אלי ישי, אינך דואג לאיש. אינך יודע דבר, אינך מתעניין בדבר, אינך אמפתי לדבר. כל הוויתך, אלי ישי, איננה אלא ריקנות, כלום אחד גדול, טוקבק עילג בכתבה של טמק"א.

כאשר אני רואה אותך, עולה בי בחילה. תחושת הקבס העולה מצחנתה של הממשלה הזו, המורכבת מאוסף ברברים שכמוך, ששמעו על גינתר גראס בפעם הראשונה מעל דפי העיתון וחיוו את דעתם עליו כמו אחרוני הטוקבקיסטים. אני, למשל, אינני מחסידיו, ואף סבור שהוא איננו סופר מוצלח במיוחד, אך מה לזה ולהחלטה השרירותית למנוע ממנו להיכנס? אתה יודע מה, אלי ישי, אתה אפילו לא צריך לקרוא את גינתר גראס. אבל בתוך הראש החלול שלך, צריכה הייתה להיות הידיעה הקלושה שאתה אינך מלך ולא קיסר. שלא ניתן לך אלא המנדט הקדוש האחראי לדאוג לאזרחי ישראל, ולא לקבוע באורח שרירותי מי רצוי ומי לא על סמך גחמותיך האישיות. היית צריך לדעת שהחוק של החברה הוא כללי, ולא כלי שאתה יכול לנפנף בו ככל העולה על רוחך.

עוף מכאן, אלי ישי. אתה פרסונה נון גרטה. אתה וחבר מרעיך, אשר משחתם את עצמכם למלכים עלינו. כמו פול פוט וכמו סטאלין, תאוות השלטון ויצר הנקמה שלכם אפשרה לכם לנקום בכל מי שתיעבתם: בחכמים מכם, במוכשרים מכם, במשכילים מכם, בישרים וההגונים מכם. אני מכריז מכם עצמאות ואוסר עליכם להיכנס למדינה שלי. אין מקומי אתכם ואין מקומכם אתי.  טמטומכם וגסותכם לא יעלו על הדעת במאה ה21, ומקומכם בפח הזבל של ההיסטוריה השמור לאינקוויזיציה ולציידי המכשפות.

6 תגובות

 1. כנראה שמי שנתן לשר הפנים את הסמכות השרירותית הזאת מעולם לא העלה על דעתו שאת המשרה הזאת יאייש בור מוחלט בהלכות הדמוקרטיה. איסור הכניסה לישראל, כאילו זו המדינה של אבא של אלי ישי ולא של כלל האזרחים, כבר מזמן הפך לכלי פוליטי. יתרה מזו, את הביטוי "מדינה יהודית" אנחנו שומעים כ-17 פעמים ביום, אבל זה עדיין לא מנע את איסור כניסתם של שני יהודים רק בשל דעותיהם הפוליטיות: נורמן פינקלשטיין ונועם חומסקי. מקומו של אלי ישי בפח הזבל של ההיסטוריה אכן מובטח. נותר רק לחכות.

  אהבתי

   1. יש בזה הגיון מסוים,

    ישי לא מעוניין שליצנים מחו"ל יתפסו את מקום העבודה שלו, הוא רק רוצה לשמר את העבודה העברית.

    אהבתי

 2. לא ברור לי למה אתה שונא אותו כל כך, הוא פוליטיקאי ממוצע, לא יותר גרוע מציפי לבני, פואד בן אליעזר או דן מרידור – אנשים אפרוריים שמילאו תפקידים בכירים בלי להשאיר חותם של ממש. מן הסתם הוא עושה כמה דברים טובים וכמה דברים רעים.
  הוא לא בור יותר מפוליטיקאי ממוצע, אם כבר, הוא משכיל יותר – לפחות הוא קרא קצת תלמוד…. הוא נבחר על ידי אנשים החשים שהוא מייצג את האינטרבים האזרחיים שלהם ושדעותיו הפוליטיות הולמות את השקפת עולמם והוא באמת לא עשה שום דבר כל כך נורא בשום תחום.
  הדעה שלך עליו התגבשה בעקבות התקשורת ו"ארץ נהדרת" ומושפעת בהחלט מהעובדה שהוא דתי.
  לא היית מעלה על דעתך לקרא לציפי לבני – בורה, למרות שהידע שלה ברוני סומק זהה, ככל הנראה לידע שלו.
  בקיצור, תשתלט על עצמך..

  אהבתי

  1. ישי דווקא משאיר חותם מרכזי במשרד הפנים. כאמור: חותם של גזענות, שנאת האחר, אופרטוניזם ובורות. גינתר גראס הוא כבר האדם הרביעי, אם אינני טועה, לו הוא מונע כניסה לישראל באופן תקדימי ושרירותי.

   אין לי כל בעיה לקרוא לציפי לבני בורה, היא איננה מאיישת תפקיד חשוב כל כך שבו בורותה מתבטאת. בורותו של ישי כאמור מתבטאת ביחסו המזלזל לחוק ולתפקידו ולחוסר ההבנה הבסיסי של מותר ואסור. מבחינתי שלא יקרא את רוני סומק אף פעם, אך שיסיר את ידיו המלוכלכות ממשרד הפנים.

   אינני צופה בארץ נהדרת ולדימוי של ישי אין שום משמעות מן הבחינה הזו. אנחנו באמת צריכים להיכנס שוב לשד העדתי? לשלוף לך שמות של אשכנזים בורים או של מזרחים נהדרים? הבורות היא שוויונית וחוצה גבולות מגזריים, והיא מאפיין בולט של ממשלת נתניהו, ה"אשכנזית" ברובה הגדול (אם באפליה עסקינן).

   אהבתי

כתיבת תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s