נתניהו בעד הקהילה הלהטב"ית

בנאומו בפני הקונגרס האמריקני, אמר בנימין נתניהו את הדברים הבאים:

"באזור בו נשים נסקלות, הומוסקסואלים נתלים, ונוצרים נרדפים, ישראל נבחנת: היא שונה, וניתן להבחין בכך".   הוא חזר על אותם העקרונות גם בראיון לCNN,  וגם בנאום שנשא באיפא"ק.

ישראל בולטת גם משום שהיא נותנת זכויות אזרח לאזרחיה הערבים, והיא המקום היחיד העושה זאת עבור מיליון ערבייה מתוך 300 מיליון מהם בעולם, כך לפי נתניהו.

ובכן, אין ספק כי נתניהו חשף את צדו הליברלי. אם חשבנו שמדובר באדם שמרן ביותר ואיש ימין מובהק, מסתבר כי מדובר במנהיג זכויות אדם בישראל המודרנית והמשוחררת מכפייה, לא פחות מהארווי מילק או ממרטין לותר קינג.

אמנם, לקהילה הלהט"בית נותרו מספר מכשולים קטנים בישראל,  העובדה כי היא איננה יכולה להינשא, למשל. אזרחיה הערבים של ישראל אמנם מעולם לא היו חברים בשום קואליציה, ומפלגותיהם נפסלו על ידי הכנסת, והוחזרו בכוח על ידי בית המשפט העליון. אך מדוע להתלונן על בעיות העבר, כאשר יש לנו ראש ממשלה אשר מנהיג אותנו כלפי העתיד? אין כל ספק כי נתניהו יעשה כל שביכולתו על מנת שהקהילה הלהט"בית תוכל סוף סוף להינשא בישראל. הרי איננו רוצים במדינה פרימטיבית וחשוכה כמו איראן. אנו נראה סוף סוף לכל האירופאים הללו אשר קוראים לעצמם ליברלים, היכן זוכים לחופש אמיתי.

לא נותר, אם כן, אלא להציג הצעה בפני הכנסת המתירה נישואים חד-מיניים. אמנם, מספר חברי כנסת שמרנים אולי יתנגדו לה. אך ראש ממשלתנו, הנושא בגאווה את דגל הגאווה, המציג את פניה היפות והליברליות של ישראל בעולם, ראש הממשלה יתמוך ללא ספק  בהצעה. ומי יעז להתנגד לאומץ שכזה? יתרה מכך: הבה נזמין את כל כתבי החוץ, את אנשי הBBC, את ארגוני זכויות האדם, את מועצת זכויות האדם של האו"ם, לצפות בדמוקרטיה הישראלית בפעולה. אין ספק שהללו יהללו את ישראל כאשר ראש ממשלתה ייתן את קולו למען הקהילה הגאה. הוא יוכל וודאי לשאת נאום חוצב להבות בכנסת המתנגד לפונדמנטליזם הדתי ומקדש את זכותם של הלהטב"ים להינשא לבחירת לבם.  ניצו הורביץ, שלי יחימוביץ' וזהבה גלאון, לתשומת לבכם: כאשר יש לכם ראש ממשלה נהדר וליברלי כל כך, אסור להפסיד את ההזדמנות.

3 תגובות

 1. הכל טוב ויפה, אבל אני חייבת לסייג ולומר כי אין שום דבר ליברלי ונאור בנישואים. נהפוך הוא: זוהי מערכת שמרנית ביותר שכל מטרתה לאפשר שליטה, ניטור ומיפוי של האוכלוסייה. מי רוצה את פקידי משרד הפנים בחדר השינה שלוה?

  אהבתי

  1. אני לא מסכים. אולי במתכונת הנוכחית נישואים הן מנגנון שליטה, אבל במובן האזרחי נישואים אינם אלא הסכם משפטי אשר מספק הגנה הדדית. נכון שבמובן הישראלי הנישואים הם מנגנון בעילה (ואל אישך תשוקתך, עצם השימוש בטרמינולוגיה "בעל" ו"אשה" וגו'), אך במקורה התביעה לנישואים צמחה דווקא מלמטה ולא מן הכנסייה.

   כך או כך, בין אם אני תומך ברעיון הנישואים או לא, אני תומך בחופש האזרחי להינשא בכל אופן אפשרי.

   אהבתי

כתיבת תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s