לכבוד אדוני, ראש הממשלה: לך תזדיין.

כבוד ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, נזף היום ממושבו בכנסת ביואל חסון בזמן נאומו, וקרא לו לנהוג ב"דרך ארץ" . על כך הוסיף ואמר מנהיגנו הדגול: " "תאמין לי, הייתי פרלמנטר צעיר בגילך, תמיד אבל תמיד דיברתי בדרך ארץ, לראשי ממשלה במיוחד".  אולי כדאי להיזכר באמת ביראת הכבוד שחלק נתניהו הצעיר ליצחק רבין, כאשר זעק מעל בימת כיכר ציון: "ממשלת רבין נשענת על חמישה נציגים ערבים שמזוהים עם אש"ף. אני רוצה להזכיר לרבין שהילדים שלהם אינם משרתים בצה"ל ובכל זאת הוא נשען עליהם ובונה עליהם את הרוב המעוות שלו", כאשר הקהל המשולהב זועק לו בתגובה: "מוות לרבין". באותה הפגנה, אגב, עזבו דן מרידור ומיכאל איתן את הבמה בזעזוע, ודוד לוי גם הוא טען כי האלימות בקהל מסכנת את מפעל ההתיישבות. נתניהו, דווקא, המשיך לשלהב את הקהל וזכה לתשואות רמות.

או שמא עלינו להיזכר בכבוד שרחש נתניהו לשמאל, כאשר טען באזני עובדיה יוסף הרב כדורי שאלו שכחו מה פירוש להיות יהודים. אולי כדאי לנו ללמוד מהוד מלכותו כיצד יש לנהוג דרך ארץ מן האופן בו טיפל במשבר הרפואה, הפקיר את הרופאים במשך חצי שנה, סירב להיפגש עמם והשתמש בכליו התקשורתיים בכדי לכנותם בשמות גנאי. או ללמוד על דרך הארץ בה כינתה הממשלה את המחאה מחאת ה"סושי והנרגילות".  או אולי על דרך הארץ בה רתם את כל יועצי הממשלה ויועציו הפרטיים למסע הכפשה נגד עוזרת בית אחת.

כבוד ראש הממשלה בנימין נתניהו, צריך הרבה מאוד חוצפה מצד אדם יהיר, גס רוח ודמגוג כמוך בכדי לדבר איתנו על "כבוד" ו"דרך ארץ".  כל מעשיך, מעשי יועציך, עיתוניך, וממשלתך, הם מעשי ברבריות, הסתה וגזענות נגד אנשים בודדים ונגד ציבורים שלמים.  רבין, שלפתע אתה טורח להספיד, אמר בשעתו כי הליכוד שלך הוא מסוכן, אלים ומסית, לא כמו זה של מנחם בגין. החלק המשמעותי, אם לא המרכזי, שנטלת ברצח שלו, לא מפריע לך להמשיך לנהוג כבשלך.

הדבר האחרון שאתה יכול לדבר איתנו עליו הוא דרך ארץ.  אתה יודע מה, אדוני ראש הממשלה? לא רוצה לנהוג בך דרך ארץ. אתה בריון קטן וגאוותן גדול, וממשלתך היא כל כולה אלימות, שנאה והסתה. אתה לא "ראש ממשלה", אתה דיקטטור מסוכן שמנסה להשתלט על כל מוקדי הכוח במדינה ולהשתיק כל ביקורת.

לא מגיעים לך משפטים בנוסח: "ראש הממשלה טועה בשיקול דעתו", או "אינני מסכים עם אדוני ראש הממשלה".  עבורך, ראוי להגיד: לך תזדיין, בנימין נתניהו. לך תזדיין, ודחוף את דרך הארץ שלך לתחת של אביגדור ליברמן.

38 תגובות

 1. אחלה פוסט. תודה. חוצמזה שהוא לא באמת דיקטטור – הוא הוא נבחר על ידי עם ישראל אחרי רצח רבין ואחרי קדנציה כושלת אחת בשנות התשעים – מה שהופך את וזה להרבה יותר כואב.. אולי לפחות כמו שיכאב לליברמן כשביבי ידחוף לו את דרך הארץ שלו כמו שאתה ממליץ 🙂

  אהבתי

  1. ראשית – תודה.
   שנית, בעניין הדיקטטורה – בחירות אינן אינדיקציה לדמוקרטיה פרלמנטרית,
   אין כמעט מדינה בעולם (ובמסגרת הזו אתה יכול לכלול גם את איראן, סין ורוסיה)
   שאין בה בחירות. אפשר, כמובן, לטעון כי אחוזי ההצבעה לא היו חד משמעיים לטובת נתניהו ,וכן כי הבחירות בישראל שקופות יותר מן המדינות האחרונות,
   מה שאינו מבטל את העובדה כי אחוזי ההצבעה היו מן הנמוכים בהיסטוריה של ישראל, וכך במיוחד בקרב אזרחי ישראל הערבים (כמיליון איש) שחדלו ברובם הגדול להצביע, ואותו מיעוט שכן מצביע עושה זאת מתוך טובות הנאה.

   אין צורך, כמובן, להזכיר גם את כל הפרשיות האחרונות (ערוץ 10, החינוכית, גל"צ, קרן נויבך, חוקי בתי המשפט וגו'). נתניהו אמנם איננו דיקטטור מוצלח עד כדי להשתיק את קולות ההתנגדות לחלוטין, מה גם שבעולם הטכנולוגי המודרני יכולת כזו היא קשה עד בלתי אפשרית, אך ללא ספק הוא עושה כמיטב יכולתו.

   אהבתי

   1. ברוסיה ובאיראן מתקיימות בחירות עם מועמד אחד, בסין דרסו עם טנקים מפגינים, המלוכסן הרג יותר אנשים מסטאלין וצ'אוצ'סקו יחד. כאן אנשים לא מצביעים רק מכיוון שאינם ששים לממש את זכותם הדמוקרטית, דבר שאף אחד לא מונע מהם. דייק בעובדות

    אהבתי

   2. א. לא נכון. בבחירות האחרונות ברוסיה, ב2008, התמודדו ארבעה מועמדים, וב2004 שישה.

    באיראן התקיימו הבחירות ב2009 בין מחמוד אחמדינג'אד לבין מיר חוסיין מוסאווי.

    ב. בישראל ירו ב13 מפגינים, איש לא הואשם פלילית.

    ג. הם דווקא ששו מאוד למלא את זכותם הדמוקרטית עבור אהוד ברק ב99, אלא שהנ"ל דאג לירות בהם כאשר הם היו "לא נחמדים". אגב, בזכות זכותם הדמוקרטית המופלאה, הם זכו לנציגים כה רבים לאורך השנים בממשלה, ביחס ישיר למגזר המיוצג: 0 על מיליון מצביעים.

    דייק אתה בעובדות.

    אהבתי

   3. א.הוא שאמרתי- מועמד אחד דה פקטו. בחירות ברוסיה נהוגות רק ב-2 העשורים האחרונים כאשר עם כל מערכת בחירות הולך ופוחת מספר המתמודדים. הסיבה היחידה שמדבדב זכה היא כי פוטין לא יכל לכהן יותר מ-2 קדנציות ברציפות אז הוא שלח אדם אחר ששמו יהיה רשום על השלט במשרד. אינני מתיימר להחזיק ביכולות ניבוי אבל אני ואתה יודעים מי יבחר במערכת הקרובה.
    באיראן מחקו את הקולות של מוסאווי, שלא היה הפייבוריט של הצ'יף הרוחני, דבר שגרר הפגנה שגררה טבח.
    תכבד את האינטליגנציה שלך ותכיר בזה שמערכת הבחירות ביישות הציונית משמעותית עדיפה על האלטרנטיבות האלה. עדיין אין פה מפלגה שזכתה בכל מערכות הבחירות שהתקיימו והשליט העליון לא נושא בשום סמכות דתית.

    ב. אמורפי מידי ספר על האירוע ואלמד אותו.

    ג. אני מניח שההגדרה שלך ל"לא נחמדים" היא פיצוץ עצמי באוטובוסים, טבח בנשים וילדים במיטותיהם וירי רקטות, מצפון ומדרום מאז שהושגה היכולת כמובן.
    אינני שותף לחזונך לראות בממשלה שר ביטחון פלסטיני. מצטער.

    אהבתי

   4. חבל שלא הגיעו אליך הביתה… ההמון המוסת הזה הייתה לומד משהו …אתה לא מבין את גודל הסכנה שהיתה …. רק התושבים שהיו בסמיכות לאירועים או לנהגים שחטפו אבנים להם תספר את "סיפור המפגינים "…גיבור גדול היום אתה במרחק מהכורסא בסלון הבית..

    אהבתי

  1. הוא לא רק מגניב, הוא מגניב גבר גבר. מקלל את ראש הממשלה.
   אולי כדאי להוסיף מילים כמו בן זונה, אחותך מוצצת לערבים ועוד כמה מילות גנאי כדי להעצים את המסר. הידד לשפלות, הידד לשפה הנמוכה.

   אהבתי

 2. איזה גבר אתה, ממש מעריץ אותך מרחוק.
  מה שיש (כרגע) זה מה שהעם בחר. גם אם בחרת אחרת, אלו תוצאות הדמוקרטיה וצריך לכבד אותן (אותי לימדו שאופן הביטוי והשפה מעידים גם על כבוד. לתפקיד, לאו דווקא לבן אדם שמאייש אותו כרגע). זה שלא נבחר המנהיג/ה המועדף/ת עליך, לא אומר שצריך לחרבן על מי שמכהן כרגע בתפקיד. לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם המצב היה הפוך ומישהו היה מתבטא כמוך על המנהיגות המכהנת, היינו זוכים בוודאי לראות שפע של כתבות על "הברברים"…
  הצורה שאתה מתבטא אינה תורמת להעלאת רמת השיח. להיפך. לא ברור לי מה המטרה בשימוש בשפה זו ? להראות שגם אתה יודע להתנסח כמו חיה ? כל הכבוד, 12 נקודות.
  לא מבסוט ממה שקורה ? תצביע אחרת בבחירות הבאות ותחזיק אצבעות. תשנה את השיטה. תארגן את הציבור (הרי ברור שרוב הציבור חושב כמוך, לא ?) ותגרום למהפך.
  בעצם, למה צריך את כל זה, אפשר הרי לשבת ליד המקלדת ולקלל את כל מי שחושב או עושה אחרת ממך, לא ?
  גיבור

  אהבתי

  1. בטח, הוא מקלל את ביביהו רק בגלל שהוא לא המנהיג המועדף עליו. תגיד, אתה ממש קראת עד הסוף? משום מה, לא נראה לי שתשמע אותן מלים על מנחם בגין, מיכאל איתן או רובי ריבלין. לא יודע, אולי זה אני.

   אהבתי

 3. לשמאל כבר אין רוב בעם. כל מה שנותר לו זה לקלל את מי שנבחר באופן דמוקרטי בניגוד לדעתו.
  אני שמח שהימין מכתיב את המדיניות והשמאל את את תחתית רמת השיח.

  אתה ממש מזכיר לי ילד קטן שמפסיד בויכוח וכתגובה מתחיל לקלל את המנצח בויכוח. כי נפגעת מההפסד.

  אהבתי

 4. השנאה נשפכת לכם מכל החורים….חבל ש 13 המפגינים לא הגיעו אליך הביתה פה גדול הייתה מתעורר לפוגרום ..אם תרצה אני אתן דוגמית ממנו תראה לאן המון מוסת מהסוג הזה יכל להגיע …רק אם תבקש פה גדול ..אגב על האמירות בפתיח אני מציע שתקחו אתכם לחגיגה "שמפניה" איך שכחתם???..

  אהבתי

 5. אני מכתיר בתואר פילוסוף המהולל בן זמננו את אביב גפן שאמר: דור מזויין
  והנה המילה המגונה הזאת, זיון, להטיותיה, מצליחה לעורר את האיטלקט השדוד
  השדוד של המונים ולהגיב בהמוניהם ובהאריכות ולא לעשות "לייק" כהרגלם.

  אהבתי

 6. אתה מעורר רחמים וצבוע, כמו חלק נכבד מבעלי דעת השמאל.
  אתם הלוזרים של הלוזרים, אין לכם רוב (אתם מיעוט מוחלט למעשה) ואתם לא מפסיקים לחתור תחת נבחרי העם (תאהבו אותם או לא).
  אתם משתמשים בסלוגנים זולים וציטוטים של אנשי רוח אלה ואחרים, מתייחסים למצביעי הימין כחסרי השכלה (נכון שיש אחוז כזה של טמבלים מוחלטים, אבל יש אחוז גדול של משכילים).
  אתם טוענים שאתם בעד דיון פתוח, אבל אתם בחיים לא מקשיבים לצד השני ואף משתיקים את הצד השני.
  בקיצור, אתם צבועים!

  אהבתי

 7. חבורת אנשים שפלים,
  אני פשוט לא מאמינה, העיקר אתם באים בכל השיטות המתחנחנות שלכם לזכויות אדם וערך אדם, תראו איך אתם מתנהגים, אתם המסיטים הגדולים ביותר..
  הלוואי ואנשים כמוכם ישלמו את המחיר הכבד ולא אלה שנמצאים אי שם כדי להגן על חפרפרות כמוכם…

  אהבתי

 8. ובנימתך המנומסת, ובשפתך הקולחת אענה לך גם אני (ימני גזען ואספסוף לשיטתך)
  לך להזדיין גם אתה ודחוף את הפוסטים השמאלנים חסרי ההגיון ושכל ישר שלך לתחת של האקטיביסט עלוב שלצידך.

  אהבתי

   1. ועוד סלוגן עלוב…"שקרניהו"…
    תתבגר כבר, אינפנטיל!
    כשיהיה לך משהו חכם לומר, תגיב, זאת כמובן כאשר יהיה לך טיעונים ממשיים

    אהבתי

   2. וואו, שנינותו של השמאלן היא פשוט בלתי מנוצחת נוכח למדנותו וידיעותיו בעיקר בתחום ההיסטורי והמדיני. פששש סליחה ששכחתי לקוד קידה בעוד אתה איש חזון ורוח שיחררת עוד איזו רוח (נפיחה).
    מה יהיה? מתי תמצאו רעיון הגיוני להתלות עליו במקום לחשוב שיש לכם עסק עם שכנים כמו במערב אירופה? מממ מה עוד לא קלטתם שהאסלאם הקיצוני תפס את השלטון בכל מקום בו ה"אביב" עבר אהה? או שאתם רוצים להמשיך לספר שוב ושוב איך ביבי ראה את הארונות של תהליך השלום ואיך קראו לרבין בוגד, נו טוב זה אומר הכל ביבי במו ידיו הסית ושלח לרצוח, רק מה בדיוק עשה שם אבישי רביב מהשב"כ? למה בשלטונות לא ידעו כלום למה החטיבה היהודית של השירות סתמה את פיה? חוץ מזה אני מציע לכם להזכר בראשי הממשלה הקודמים שהתחילו תהליכים כאלו – כולנו יודעים כיצד הם הסתיימו (הסכם אוסלו, ההתנתקות וכו וכו.
    כפי שפרסמתי בפוסט קצת מלמעלה:

    לך תזדיין יא טמבל ובאותה הזדמנות תלמד היסטוריה יא טאפאש

    אהבתי

 9. הכי קל זה להיות שמאלני …הכי קל להיות יפה נפש, צבוע ושאר ההגדרות התואמות…
  הכי קל לצדד בערבים ו"לאהוב" אותם כל כך, אבל אם חלילה אחד מהם יבוא לגור בבניין שלך אתה תתאבד בקפיצה מקומה רביעית.

  הכי קל לאהוב ולצדד בעובדים הזרים ובילדיהם בסודנים וכד' אבל כשמביאים אותם לבריכת גורדון שלכם או כל שטח פרטי כזה או אחר שלכם אתם מתעוותים ורוצים למות.

  השטויות שכתבת פה מביישים כישראלי כציוני כאזרח וכבן אדם! גועל נפש!

  אהבתי

  1. תגובה מעניינת. כאילו אספת את הקלישאות והסיסמאות של מגיבי ויינט לדורותיהם והכנסת לתגובה אחת שאינה קשורה כהוא זה לנאמר בפוסט(המצויין), יפה יפה. מעניין באמת מה פשר מתקפת טרולי ויינט הזו, איך הגעתם לכאן, כתבתם בגוגל "ראש הממשלה לך תזדיין" או משהו?

   אהבתי

  1. ומה ניסית לומר בזה??
   אתם בשמאל, מצד אחד, רבים מכם בעלי אינטליגנציה גבוהה ומצד שני לוקים באידיוטיזם רציני.
   התגובה של ארז חליווה היא הדוגמא של המיעוט הטיפש המושלם, לא היה לו משהו חכם יותר להגיד חוץ מ"א-מן".
   הפוץ המתלהב והמגניב, אור שחר, עושה רושם כבחור משכיל, אבל עיוור וחירש וזה מתבטא בחוסר הבנה המוחלטת שלו בתגובות הילדותיות שלו, הוא צריך ליטוף אגו ובגלל זה הוא כתב את המאמר הטיפשי הזה.
   החיפוש אחר התשומת לב פשוט מעוררת רחמים, לא קיבלתם אהבה או הייתם מקובלים בילדותכם? חייב להיות לכך הסבר פסיכולוגי.

   אהבתי

 10. איך אתה אדון ראש ממשלת ישראל מסוגל לעזור לעשירים במדינה ואת השכבות החלשות להפקיר הורדת מהמזונות מהקיצבאות לא נותן לחד הורין להתקדם בחיים אם אנו עובדות יש מורידים לנו מהכל אתה לא מתבייש יש משפט שאומר העשיר לא רואה את הבעייה של העני בושה וחרפה שאתה מתנהג ככה ולא מעניין אותך מכלום

  אהבתי

כתיבת תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s