סופר-ביבי חוזר!

כמו כל סופר-גיבור, גם סופר-ביבי זקוק לארכי-נבל כדי להצדיק את דמות האלטר-אגו שלו. האם ניתן לדמיין את באטמן ללא הג'וקר, את סופרמן ללא לקס לותר או את פרופסור X ללא מגנטו? הבעיה של סופר-ביבי היא, שבחיים מחוץ לקומיקס קשה למצוא ארכי-נבל זמין בכל רגע ורגע. אמנם, פעמים רבות יכול סופר-ביבי להציל אותנו מאיומיו של אחמדניג'אד, באמצעות כוח העל של נאומיו מלאי הפתוס. ברם, אחמדינג'אד לעתים עסוק בבעיותיו שלו, מה שמחזיר את סופר-ביבי לחיי היום יום המשעממים שלו עם שרה והילדים.

הסופר-ביבי, לכן, מייצר מיני-נבלים, נבלים מתחלפים, על ידי כך שהוא גורם למשברים אליהם הוא נזעק ברגע האחרון. כתבתי כבר כאן על מעלליו של הסופר ביבי בשרפה בכרמל, בפיגוע באילת, ביחסים עם טורקיה ועם מצרים. אך הסופר-ביבי לא נח לעולם, בכל רגע ורגע מצופה לו הרפתקה חדשה.

והנה, לפתע, צצים אותם נבלים מרושעים, המתמחים הרפואיים חסרי הבושה. כמו עלוקות, צובאים המתמחים המרושעים על משרדי האוצר, ותובעים שעות עבודה הוגנות ושכר. כך, לפתע פתאום, מבלי להודיע קודם, הם מפקירים את חולי בית החולים באכזריות לגורלם.

למזלנו, סופר-ביבי תמיד נזעק לעזרה כאשר אנו זקוקים לו, ומיד. הוא מגיע בכלי הרכב הטכנולוגיים החדשניים שלו, ההליקופטר, הסופר-טנקר, והביבי-מוביל. כאשר נודע לו כי ישנה בעיה ברפואה הציבורית, נזעק להציל את המצב. אמנם, ארכי-הנבלים הללו הם בעיתיים, ולמרות יכולות העל הכריזמטיות של הסופר ביבי, הם לא נכנעו, וממשיכים בתכסיסיהם. אך אל דאגה, סופר-ביבי עוד יציל אותנו מהמצב הסבוך הזה.

כמו באטמן בשעת צרתו, ההמונים אינם מכירים את תודתם לסופר-ביבי. לא מספיק שהוא עושה כל שביכולתו להציל אותם מן המשברים, הם ממשיכים להתלונן. הם אומרים שכבר לפני חצי שנה העלו המתמחים את דרישותיהם וסופר ביבי סירב להיפגש עמם. הם אומרים שהאוצר השפיל אותם, התייחס אליהם כקבצנים, ושסופר ביבי, שהוא גם שר הבריאות, לא התערב, וחיכה לרגע האחרון כדי להציע כלום בפיתה.  אבל סופר ביבי שותק וממשיך להציל אותם, כפי שהוא יודע.

כמו רובין של באטמן, לביבי יש את הליבר-מן, עוזרו הנאמן, שתמיד נמצא לצדו. כך, למשל, באו"ם, שעתו היפה ביותר של הסופר-ביבי, כאשר הם הצילו את ישראל ברגע האחרון מן הבידוד הבינלאומי שגרמו לו. כך, למשל, בזמן אותן תלונות ציבוריות מרגיזות על יוקר המחיה והסדק החברתי, שלפו הסופר-ביבי והליבר-מן את המנואל טרכטנייט כדי להשתיק אותן.

בסך הכל, צריך להפסיק את הרדיפה הציבורית הזו של סופר-ביבי. האם מישהו מתלונן כאשר כמה בניינים נהרסים אחרי שסופרמן מנצח את לקס לותר? האם אין זו רשעות מצד בני האדם, כאשר הם מתנגדים למוטנטים של אקס-מן, רגע אחרי שקסביאר מציל אותם מהרס מוחלט?  באותה רשעות, מתייחס הציבור לסופר-ביבי. מתלונן על קריסת הרפואה הציבורית, מתלונן על הקרבת מדינת ישראל לטובת העשירון העליון ולטובת הלוביסטים של מועצת יש"ע, מתלונן על כישלונות התחבורה הציבורית, יחסי החוץ, היחסים עם הפלשתינים, חוסר היכולת לקנות דירה, החוקים הגזעניים שעוברים יום יום בכנסת, האלימות הפושה בכל מקום, שריפת מסגדים ומשטרה מושחתת, נבחרי ציבור שמלבינים הון דרך חברות קש של הבנות שלהם, סתימת הפיות הציבורית, קריסת ההשכלה הגבוהה, ביזיונות מערכת החינוך, אפס רווחה, ועוד כהנה וכהנה.

בושה, בושה שסופר-ביבי זוכה ליחס כזה. ראו, הנה, זה עתה, הציל סופר-ביבי את גלעד שליט. אמנם, שוחררו יותר אסירים מן העסקה המקורית שדחה לפני שנה, כאשר הזהיר מפני הסכנה הביטחונית שצפויה עם שחרורם. אמנם, הוא עושה זאת לאחר שלוש שנים שישב על הגדר, התעלם מן המשפחה ושיקר לה, ועוד התחצף לטעון כי הוא אינו מונע משיקולי פופולריות אלא מן הצרכים הרציונליים של ישראל.

אך מה זה משנה, אני שואל אתכם? הכל בא על מקומו בשלום. שריפה בכרמל כבר אין? שמאלנים צועקים כבר לא שומעים? הלובי היהודי ימני בארה"ב הציל אותנו מן הצונאמי המדיני שאיימנו בו?  אבל לכם זה לא אכפת, ואתם ממשיכים לעלוב בסופר-ביבי למרות כל מה שהוא עשה בשבילכם.

אל דאגה. כאשר סופר ביבי יחזור בשלישית, אתם עוד תודו לו וללויס נתניהו, אתם עוד תתחרטו על כל הרשעויות ודברי ההבל שהטחתם כנגדו. רק חכו לאסון הבא, למלחמה הכוללת, או המשבר הכלכלי, או מותכם בבית החולים משום שלא היה מי שיטפל בכם – סופר ביבי יהיה שם, ואז תדעו מי הוא סופר-הגיבור האמיתי.

ועוד משהו אחד (עדכון 11.10.2011 23:00): 

ב2010 כמעט ונחתמה עסקה לשחרור שליט דרך המתווך הגרמני. שופריו של נתניהו ב"ישראל היום", ישראל הראל ו דן מרגלית, וכמו כן הזרוע הביצועית שלו, ישראל שלי, כתבו אז נגד שחרור מחבלים. הם טענו כי שחרור מחבלים יסכן את עוצמתה הבטחונית וההרתעה הישראלית, ויעודד נסיונות חטיפה נוספים. הם כתבו כי אין להפנות את הלחץ כפי הממשלה אלא כנגד החמאס. ישראל הראל כתב כנגד ה"סחיטה הרגשית".   אני, ורבים אחרים, דווקא כתבנו בעד ביצוע עסקה שכזו.  יש לזכור, כי בזמנו הוצעה עסקה לשחרור 450 מחבלים בלבד, ולאחר מכן את אותה הצעה שהתקבלה היום בדיוק, אותה עסקה שנתניהו קיבל רגליים קרות וברח ממנה, על פי עדות המתווך הגרמני.

לאחר שלוש שנות שלטון נתניהו, הוא חתם על אותה עסקה בדיוק שדחה אז, והשתמש באותם נימוקים של שמירה על בטחון ישראל. רבים שיבחו אותו אז על עמידה רציונלית שאינה מתבססת על ניסיון לקנות קולות מן הציבור. מסתבר, שהדבר היחיד שהפריע לנתניהו אז היה העיתוי: אז לא התפטרו מאות רופאים בישראל ולא הפגינו נגדו מאות אלפים. זכרו כל זאת כאשר תראו מחר את הכותרות בישראל היום, אשר יצביעו בוודאי על הצלחתו של נתניהו בעסקה הזו.

עדכון שני (12.10.2010)

ב"ישראל היום" לא אכזבו, ואכן נמצאו היום טורים בעד העסקה,  הפעם של מרדכי גילת, ויואב לימור.  דן מרגלית אמנם הפתיע ביושרה עיתונאית, בטור שאפילו מעז לבקר את נתניהו וברק, אך רק בעקיצה ובזהירות, לעומת הביקורת כלפי השב"כ. כמו כן הוא מסיים באנחת רווחה, שמא הביקורת תראה בוטה מדי.  לישראל הראל לא נראה זכר היום, מעניין למה.

8 תגובות בנושא “סופר-ביבי חוזר!

 1. גלעד חוזר הביתה, גם אם באיחור של שנה?
  השריפה כבתה?
  השטחים עוד שלנו?
  הגבולות שקטים?
  ישראל עומדת כאי יציב כלכלית?
  המתמחים חדורי האידאולוגיה בסופו של דבר יחזרו לבתי-החולים וסטונדטים בקרוב ישכחו ויחזרו לחשוב ששווה ללמוד רפואה?

  אני חושב שביבי עושה יופי של עבודה
  מוות לקנאים!

  אהבתי

  1. אתה מכיר את הפסוק הזה מספר יונה: "ויקרא, ויאמר, עוד ארבעים יום, ונינווה נהפכת"? זוהי הנבואה שיונה נשלח לנבא וברח ממנה, מה שמתקרא בעברית "נבואת זעם".
   מה שנחמד ב"נבואות זעם", היא שהן תמיד מותנות. היה ותחטאו וכו' וכו', אהפוך את נינווה. אך אם תחזרו בתשובה – לא אהפוך את נינווה. הגיע היום הגדול, נינווה לא נהפכה, מצויין – חזרתם בתשובה. יצא המקרה, ואחד למיליון נהפכה העיר נינווה דווקא בעוד ארבעים יום? וודאי, זה הגיע לכם.

   אותו עקרון הוא האורים והתומים של נתניהו. במקרה שליט, הבטיחו הוא ודובריו גל של טרור, אסון וזוועה אם תחתם עסקת שליט, וכאשר היה נוח להם שנתיים לאחר מכן, חתמו על אותה העסקה בדיוק. והנה, בדיוק אנשים כמוך אומרים: אבל מה אתה רוצה, גלעד שליט חוזר, גם אם באיחור. כל הכבוד לנתניהו.
   אז לא, לא כל הכבוד לנתניהו. נתניהו עד כדי כך שקוע בתדמיתו העצמית המטורפת, בסופר-אגו הקיצוני שלו, עד כדי כך שהוא מוכן להקריב את גלעד שליט, מוכן להקריב את מדינת ישראל בעולם, מוכן לדחוק אותה לקרנות זווית – ובלבד שיזכה לאותו רגע של נחת. שהרי הציבור והתקשורת אינם זוכרים מעבר לשבוע. כמו במינסטריון האמת של אורוול, ניתן לגרוס את ההיסטוריה ולהחליף אותה בכל פעם מחדש.

   קל מאוד להבטיח "צונאמי מדיני" ואז להראות כאילו השגת הישג עצום כאשר אין כזה. הנה, אני מודיע לך עכשיו שמחר יהיה סוף העולם, אלא אם אמחא כף שלוש פעמים. מחר, כאשר לא יהיה סוף העולם, אל תשכח לתת לי את הקרדיט.
   בינתיים, העולם לא מסתיים, אבל 400,000 איש יוצאים לכיכרות על כך שאין להם דירה וכסף לשלוח ילדים לגנים, וגם אין רפואה ציבורית בישראל. ולא, הרופאים לא יחזרו כמו טטהל'ה והכל יחזור לקדמותו. מה שיקרה הוא שלאחר חודש שלא תהיה בו רפואה, נתניהו יכנע ויחתום על הסכם, אותו הסכם שנתבע מלכתכילה לחתום, ואז עוד יציג עצמו כמי שהציל את הרפואה.

   אם אתה לא רואה את האבסורד בדברים הללו, אני מציע לך להצביע לנתניהו שוב, יש רבים שיעשו כמוך, אין לי ספק.

   אהבתי

   1. אל תדאג לקול שלי.
    כשביבי עושה מה שהעם רוצה אתה מכנה אותו שבשבת וחסר עמוד שדרה ואינטרסרנט שרק שומר על הכסא שלו
    כשהוא מצד שני פועל בדרכו, מרמה את האירופאים בזמן שהוא ממשיך את הבנייה בהתנחלויות, אתה מתלונן שהוא אטום לעם ולצרכי המדינה.
    תבחר
    אין לי ספק שכל הזעם שלך נגדו בנוי מקנאה עצומה שנכונה להרבה שמאלנים כמוך – העובדה שמנהיגי הימין תמיד עושים עבודה טובה יותר. ואף מנהיג שמאל, אם כל דיבורי הפלשתין פלשתין שלהם, לא הצליח להביא שקט בטחוני וכלכלי לישראל כמו בנימין נתניהו.
    ומנהיג שמשנה את דעתו, כמו שביבי עשה בעניין שליט, זו סגולה חיובית ולא שלילית. אבל כמו שאמרתי בהתחלה, היום תאשים אותו בכך שהוא שינה את דעתו ומחר תאשים אותו בשמרנות.
    לפחות ההתלוננות התמידית הזאת מוכיחה שאתה אכן שייך לעם היהודי

    אהבתי

   2. נתניהו הוא אכן שילוב מופלא בין מגלומן מופרע וחסר תקנה ולבין פחדן הממלא את רצון הבוסים הקיצוניים ימניים שלו, ביש"ע, בהון בישראל ובהון הרפובליקני בארה"ב. אל תשאל אותי איך זה מסתדר ביחד, תשאל אותו.

    אהבתי

   3. למרות שאני מסכים אם דברים רבים בגוף הכתבה היא טועה (ואפילו סותרת את עצמה במו ידיה) להגיד שהדברים אז כשביבי עוד התנגד זהים למצב היום. כמו שהכתבה מציינת – הייתה מחאה חברתית מסויימת שיש להתייחס אליה. הכתבה לא מציינת את הפנייה של אבו-מאזן לאו"ם – כל עוד בגדה שיחקו יפה היה לנו שווה להעניש את עזה ולחזק אותם, ברגע שהם שברו את הכללים נהייה לנו רווחי לחזק את עזה מולם. זה הכל. שחרור אסירי חמאס לחיזוק שלטון החמאס. הצעד הזה יותר משיחזיר את שליט הביתה ישיב את האיזון לכוחות הנצים בעולם הפלשתיני – שהמאבק ביניהם הוא ההשיג הגדול ביותר של ישראל במאבקה שלה נגדם.
    אתה יכול להיות נגד ביבי ונגד המניעים למעשיו, אבל הזלזול שאתה מפגין בעיקר מסגיר על חוסר הבנה של המצב אצלך, לא אצלו.

    אהבתי

   4. הא? חיזוק שלטון החמאס הוא אינטרס של ישראל? אולי אינטרס של נתניהו, בכדי שיוכל להמשיך לטעון "אין פרטנר" ולשמור על הסטטוס קוו. אני לא בטוח שזה האינטרס של תושבי שדרות ונתיבות, ובטח לא שלנו. מפסיק טעויות כאלו נעשו בשנות התשעים לאחר האינתיפאדה כאשר ישראל ניסתה לייצר מראית עין של "התנגשות הציוויליזציות" נוסח הנטיגנטון, כלומר, לחזק את הכוחות הדתיים הרדיקליים על חשבון אלו הלאומיים של הפת"ח, והלכה למעשה לייצר את החמאס.

    סכסוך לאומי-טריטוריאלי הוא פתיר, למרות כל הבולשיט שמוכרים לנו. זה פשוט סחר מחר של שטח שישראל מסרבת לבצע משום שהיא עצמה הפכה למדינת משיחיות דתית. סכסוך דתי-אוניברסלי הוא אינו פתיר. פת"ח טוב, חמאס – רע. וכן, הדיכוטומיות הן עד כדי כך פשוטות, משום שזוהי המציאות במקרה הזה.

    אהבתי

   5. המציאות שלך בלבד. מה שאתה בפאתוס מגדיר כ"משיחיות יהודית" הוא מה שרוב הציבור בישראל מגדיר כ"ציונות".
    אני לגמרי מקבל את האינטרס ששימי מדבר עליו בעסקת שליט וחושב שהוא מוצדק: אינטרס שלנו הוא לסשע את החברה הפלשתינית, האינטרס שלנו הוא לשמור על כמה שיותר שטח בשליטה ישראלית.
    אנחנו באמצע מלחמת מאה שנים מול הפלשתינים, תקופת הטילים עכשיו היא כלום לעומת פיגועי ההתאבדות שקדמו להם ואנחנו צעד אחרי צעד מכניעים את הישות הפלשתינית הזאת שאנשים כמוך המציאו בשביל למרק את מצפונם החולני. וכשקנדה תהפך לפלשתין הנכדים שלך יוכלו להגיד לנכדים שלי תודה.

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s