ערפו את ראשם! (פמפלט קצר)

כן, למקרה שתהיתם: מדובר במחאה פוליטית שחלק ממטרותיה הן להיפטר מן השלטון המעוות , האדיש והמנוון הזה. כמו לואי ה16 ערב המהפכה הצרפתית, קורא נתניהו לקולות המהפכניים "גל של פופוליזם". אשתו הנהנתנית ונצלנית העובדים, כמארי אנטואנט, מייצגת את אותה חזירות חסרת בושה. עלינו להבין כי אין מדובר עוד בבקשה למספר שינויים מינוריים: לא, איננו דורשים שיורידו את מחירי הקוטג' ותו לאו. איננו דורשים שייבנו מספר יחידות דיור להשכרה. אנו תובעים שינוי רדיקלי, מן הקצה אל הקצה, ביחס אל האזרח בישראל. אך נתניהו עצמו הוא רק מכשול קטן בדרך, רק נבלה סרוחה שלא תעניין איש ביום המחר. השינוי הוא רדיקלי אף יותר מהדחת חונטת נתניהו. יש לתבוע שינוי חוקתי ומעבר לייצוג פדרלי על פי מחוזות. מדינת ישראל היא דמוקרטיה על הנייר, ובפועל אוליגרכיה המנוהלת על ידי 16 משפחות במקביל למועצת יש"ע, ובשיתוף עם תורמים רפובליקנים מן הימין הקיצוני בארה"ב.   נתניהו הוא אך נציגה הנוכחי של האוליגרכיה הזו, אוליגרכיה שיש לערוף את ראשה מן היסוד.  עלינו להבין כי איננו מחזרים על הפתחים של ממשלת הבושה הזו על מנת שתזרוק לנו פירורים. אנו תובעים את מה שהוא שלנו ושהיה צריך להיות שלנו מלכתחילה. ממשלות ישראל האחרונות הקריבו את האזרח על מנת לשרת את אדוניהן ביש"ע ובמונופולים.  הן הקריבו אותו במלחמות שנלחם עבורן, במסים העקיפים שהוא משלם בכדי לתחזק 30 שרים, שמעבירים את זמנם בחקיקת חוקי SMS-ים לתכניות ריאליטי או בניסיון להכפיף את המשפט הישראלי לחוקי השריעה, ובניסיונות החוזרים והנשנים לתרץ את חוסר המעשה עבורו בדוחק בטחוני זה או אחר.

עדיין אין צורך להסתער על הבסטיליה, ולהגיע לכנסת עם חניתות שלופות. אך הביורוקרטים חייבים להבין That we mean buisness. יש להם עוד אפשרות להבין זאת בדרך הקלה: קראו לבחירות פרלמנטריות מידיות בספטמבר או אוגוסט הקרוב, והגישו את מכתבי התפטרותכם.  נסיונותיה העלובים של לשכת נתניהו לגרום למחאה לדעוך באמצעות הגופים הלא רשמיים שלה "ישראל שלי" ו"אם תרצו" נכשלו. סביר להניח כי נתניהו ינסה להבעיר את השטח באמצעות מלחמה או מבצע צבאי, כפי שמנסה לעשות אסד בסוריה. זה לא יצליח להם, לא לו ולא לאסד. בספטמבר הקרוב לא רק הפלשתינים יכריזו על עצמאות, אלא גם אנחנו נכריז על עצמאות מן המנוולים שחושבים שהם מנהלים אותנו. אסור יהיה לנו לקבל את אזהרות המלחמה, את הפחדות האיום האיראני, את הניסיון המתוכנן של נתניהו להציג מצג שווא של איום בינלאומי על מדינת ישראל. עלינו להבין כי נתניהו וחבריו הם האיום הגדול ביותר על האזרח בישראל. הם אויביו, והם יקריבו אותו בכל עת על מנת לשרת את מולך ההתנחלויות ואת אדוניו בימין האוונגליסטי המטורלל בארה"ב. עם ישראל התעורר וגילה כי הוא עם:והוא לא צריך שימכרו לו את קשקוש ה"כולנו אחים" בזמן שהממשלה משתינה עליו בקשת. הוא הפסיק לקנות את מנטרת "היהודים נגד העולם", משום שהבין כי מדובר בממשלה שעומדת נגדו.

כאשר נדיח את נתניהו, ואת ברק, ואת לבני, ואת מופז, ואת אלקין, וכרמל שאמה, ומירי רגב, ואביגדור ליברמן, ויובל שטייניץ, ואנסטסיה מיכאלי, ואת כל שאר הקופים אוכלי כספי הציבור הללו, לא נצטרף לערוף את ראשם כפי שעשו הצרפתים. הם צריכים להכיר לנו תודה על כך שלא נערוף אותם, ונסתפק בכך שילכו לכל הרוחות. אך באופן המטאפורי, עלינו לערוף את ראשם כבר עכשיו: אנחנו לא נחמדים, ומעכשיו אתם תעשו מה שאנחנו אומרים לכם. אתם תהיו הבובות שלנו, ולא של תשובה ונדקנר. אתם תרקדו לפי הצליל ולפי הגחמות שלנו, ושל הגל הפופוליסטי שלנו. צחק, נתניהו, צחק. צחק כמו שמובארק צחק כאשר התחילו ההפגנות בתחריר. צחק כמו שצחק ניקולאי השני, וכמו שצחק לואי ה16. אני רק מקווה שאתה יודע מה אומרים על מי שצוחק אחרון.

8 תגובות בנושא “ערפו את ראשם! (פמפלט קצר)

 1. הפוסט הזה הוא נציונל-סוציאליזם במיטבו: אלים, אגרסיבי, פונה לרגשות קמאיים נגד "אוליגרכיה נצלנית", רודני במסווה של עממי, ומסרב לקבל הכרעות דמוקרטיות.

  אהבתי

  1. כן, דרישה למעבר לייצוג פדרלי וקריאה לרודנים להתפטר היא ללא ספק נציונל-סוציאליזם במיטבו.
   לפני שאתה זורק מושגים, קרא את הפוסט הקודם, וגם עיין מעט ב"חוק גודווין" , זה לא יזיק לך.

   אהבתי

   1. אוההה… חוק גודווין. מה לעשות שההצעות שלך נציונל-סוציאליסטיות? בנימין נתניהו, חבוב, איננו רודן. העובדה שההכרעה הדמוקרטית אינה לרוחך לא הופכת אותו לרודן. כנ"ל מירי רגב, אנסטסיה מיכאלי, זאב אלקין, או כל ח"כ אחר שבא לך לראש. הם כולם נבחרו בבחירות דמוקרטיות. לא מוצא חן בעיניך? סבבה, תצעק את זה כמה שאתה רוצה. אבל המחשבה הילדותית-מתלהמת-מדומיינת שלך אודות איזו קנוניה רודנית שמתנהלת מעל לראשך ושאותה יש לערוף באלימות היא כבר מחוץ לגבול. אילו מישהו מהימין היה מציע לערוף את ראשו של ראש ממשלה שמאלני מכיוון ש"אין לו מנדט לויתורים", ייתכן (אני מנחש כאן) שהיית חושב שהוא סיכון לדמוקרטיה. גם אתה – ככל שתמצא את זה מופרך – סיכון לדמוקרטיה. כדאי שתקרא את מה שכתבת שוב :"חונטת נתניהו", "נבלה סרוחה", "לערוף את ראשם", לעלות על הכנסת עם חניתות (אה, סליחה, התנאים עדיין לא בשלו לכך), יכול להיות שבקריאה שנייה תסכים איתי.

    אהבתי

 2. אתה כותב יפה ואז סתם מקצין בצורה מיותרת
  לא נורא
  המטרה היא לא להפיל את ביבי אלא את ראש הממשלה
  אין צורך להחליף מושחת אחד באחר, אלא לשנות את השיטה המשחיתה
  בקרוב הפוסט (אם תענה לאתגר שקיבלת למצוא שיטת ניווט נטולת מנהיג)

  אהבתי

 3. דוגמה משובחת לסרקאזם לוחמני ונושך. לא פחות לגיטימי מההשמצות הפרועות של "אם תרצו" וראש הממשלה עצמו, שעומד מאחורי מסע השנאה של אותה תנועה.

  כפי שאמר נפוליאון – במלחמה, כמו במלחמה.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s